Uhlí

Uhlí odebíráme výhradně z dolu Bílina (Ledvice) pro jeho vysokou kvalitu. Při výslovném požadavku dodáme také uhlí z Komořan, které má sice nižší cenu, ale kvalitou vyhovuje pouze některým kotlům. V poslední době se zaměřujeme na dodávky kvalitního uhlí Ořech II pro automatické kotle. Kontrolu kvality nám umožňuje odvoz z dolu vlastními vozidly a zodpovědný přístup řidiče kontrolujícího kvalitu při nakládce.

Bílinské hnědé uhlí je nízkosirnaté tříděné a energetické uhlí o výhřevnosti 11 – 18 MJ/kg. Těžné uhlí v závislosti na kvalitě je upraveno tříděním, drcením, rozdružováním na pestrý sortiment obchodních uhelných produktů – tříděného a prachového uhlí, palivových směsí s určením pro široké spektrum odběratelů v průmyslu, energetice, teplárenství a pro komunální spotřebu. Pro malé a střední zdroje, komunální a ostatní podnikatelskou sféru a domácnosti je dodáváno tříděné uhlí v druzích kostka, ořech 1 a ořech 2 s nízkým obsahem škodlivin

 

Kostka

Ořech 1

Ořech 2

Brikety

Veškerý rozvoz uhlí zajišťujeme od 5q, již od 20q je doprava zdarma. Na našem skladě ve Vodňanech, Číčenická ul. 1028, je možno kdykoliv uvedené druhy uhlí vlastním odvozem zakoupit v jakémkoliv množství.